SOHBET'E BAĞLAN

Eski Sürüm

Yeni Arkadaşlıklar İçin
Cilve.Org

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Bir İnsan Aynı Anda İki Kişiye Aşık Olur mu?

Bir insan aynı anda iki kişiye aşık olur mu? Sorusu çok uzun zamandan beri insanoğlunun cevabını aradığı konulardan biridir. Hayatımızın sürekli risklerle dolu olduğunu ve bu zaman içerisinde de bazen aşık olduğumuzu düşündüğümüzde bu soruyu biz sorduran düşüncemizi de normal karşılamak gerekli.

Aşk denildiği zaman aklımıza ilk gelen şeyin bir bilinmezlik olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü insan aşık olduğu zaman öyle saçma sapan hareketler ve davranışlar içerisine girer ki bu dışarıdan görüldüğünde mantıksız gelebilir. Peki, bizi bu kadar saçma bir hale sokan aşk’ta acaba iki kişiye yer var mıdır?

İnsan aşka düştüğü zaman için sınırsız bir heyecan korku ve belirsizlik kaplar. Bu dönem adeta masalsı bir zamandır ve insan bu yolculuğa çıktığında düşündüğü tek şey ona sonsuz bir istek duyduğudur. Ayaklar yerden kesilir.

 Aşk ve Sevgi

Bu sorunun yanıtını bulabilmek için şöyle değerlendirelim. İnsanlar aşk ve sevgiyi her zaman birbirine karıştırmışlardır. Bu anlamla aşk ve sevginin arasındaki en keskin ayrımın aynı anda olma kavramı açısından olduğunu söyleyebiliriz. Evet bir insan aynı anda birden çok kişiyi sevebilir ancak tek bir kişiye aşık olacaktır. Yani burada farklı bir kişiyi seviyor olmamız diğerinin değersiz olacağı anlamına gelmeyecektir. Yine bir örnekle açıklayacak olursak insan annesini çok severken babasını daha az sevmez. Aşk iki insanın arasında yaşanılacak olan yalıtımsız bir duygudur. Yani burada yalıtımsız olması insanın tek bir olma isteğinden kaynaklanır. Eğer ki bir ilişkide üçüncü bir kişi daha varsa o zaman bu ikisi arasındaki aşkı da yok edecek ve geçersiz kılacaktır. Her insanın bir çok kez aşık olduğunu söyleyebiliriz ancak bu kesinlikle aynı anda olmayacaktır. Aynı anda birden fazla kişiyi duyduğunuz şey sevgidir.

İşte yukarıda da belirttiğimiz gibi aşk ve sevgi iç içe geçmiş olduğu için insanlar bu ikisi arasında bir ayrım yapamaz ve karıştırırlar.  birine olan aşkımızdan vazgeçtiğimizde başka birine yönelebilir.

Bir İnsan Aynı Anda İki Kişiye Aşık Olur mu2

Bir İnsan Aynı Anda İki Kişiye Aşık Olur mu

Etiketler:

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Çet Yapmak Nedir? Çet Yapmak Nedir?

Çet yapmak kelimesini açabilmek için öncelikli olarak ne demek olduğunu bilmek gerekir. Az çok herkesin kafasında kelimenin açılımıyla ilgili...

DEVAMI
Arkadaş Bulma Siteleri Arkadaş Bulma Siteleri

İnternette hizmet veren arkadaş bulma siteleri üzerinden sosyalleşmek isteyen insanlar her geçen gün daha fazlalaşırken, her gün yeni insanların...

DEVAMI
Sanal Sohbet Siteleri İle Ücretsiz Sohbetler Sanal Sohbet Siteleri İle Ücretsiz Sohbetler

Hayata karşı bakışınız ne olursa olsun sanal sohbet sitelerinde bulabileceğiniz ve keyifli sohbetler edebileceğiniz birilerinin olacağını asla unutmamalısınız. İnsanlar...

DEVAMI